Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Szpital 89 532 29 00 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Oddział onkologii z pododdziałem chemioterapii

Kontakt:

Gabinet lekarski  (89) 532 29 60

Dyżurka pielęgniarek (89) 532 29 35

Sekretarka medyczna (89) 532 29 57

Gabinet ordynatora (89) 532 29 73

Pacjentów odwiedzać można codziennie.

Na oddziale leczone są choroby nowotworowe, zgodnie ze standardami onkologicznymi. Podawane są wielolekowe schematy chemioterapii przy użyciu nowoczesnego sprzętu, bezpiecznego dla personelu i pacjentów. Monitorowana jest skuteczność leczenia onkologicznego. Miesięcznie leczonych jest około 200 pacjentów.

O lipca 2009 roku uruchomiono świadczenia z zakresu chemii ambulatoryjnej oraz chemii jednego dnia.

Oddział onkologii z pododdziałem chemioterapii ma dostęp do pełnego panelu badań krwi, badań radiologicznych, jak również histopatologicznych. W pakiecie badań krwi poza badaniami podstawowymi (morfologia, badania biochemiczne) istnieje możliwość oznaczania markerów nowotworowych. W panelu badań radiologicznych dostępne są również: mammografia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny. Część stacjonarną Oddziału onkologii z pododdziałem chemioterapii stanowi baza 30 -tu łóżek rozmieszczonych w 2 - i 3 - osobowych komfortowo wyposażonych salach, na dwóch piętrach.

Oddział prowadzi badania kliniczne.

Ambulatorium Onkologiczne

W Zespole funkcjonuje Ambulatorium Onkologiczne, którego sale wyposażone są w specjalistyczne łóżka-fotele do aplikowania chemioterapii, tacę reanimacyjną, kardiomonitor i aparat EKG oraz reduktory tlenu. Jego utworzenie było konieczne ze względu na coroczne zwiększanie się liczby pacjentów leczonych chemicznie. Jednocześnie wzrosło zapotrzebowanie na kurację w ramach tzw. chemii jednego dnia [pacjenci po przyjęciu leków idą do domów].

Informacji o stanie zdrowia pacjentów udzielają w dni robocze ordynator i lekarze prowadzący w godz. 8:00-14:00