BEZPŁATNE BADANIA TOMOGRAFEM – ZAPISZ SIĘ

W tym roku wyczerpały się już miejsca na bezpłatne badania niskodawkowym tomografem komputerowym w kierunku wykrywania raka płuca, ale nic straconego! Nowe zapisy ruszają już 5 stycznia. Trwa też inny program profilaktyczny, w którym wciąż są wolne miejsca.

 W Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc nieustannie pracujemy nad promocją zdrowego stylu życia oraz wczesnym wykrywaniem chorób. Dlatego z radością realizujemy dwa programy profilaktyczne, które mają na celu wczesne wykrycie u mieszkańców naszego regionu zmian onkologicznych w płucach.

NOWE ZAPISY OD 5 STYCZNIA

Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc, podkreśla, że stałem priorytetem Centrum jest profilaktyka i wczesne wykrywanie schorzeń.

- Dlatego jeśli jesteś mieszkańcem naszego regionu i spełniasz kryteria kwalifikacyjne, już teraz możesz zaplanować swoje badanie na przyszły rok. Zapisy na badania niskodawkowym tomografem komputerowym rozpoczną się 5 stycznia. Badając się możesz uratować zdrowie a nawet życie sobie lub swoim bliskim.

W tym roku miejsca w jednym z programów na badania niskodawkowym tomografem komputerowym w kierunku wykrywania raka płuca dla osób w wieku 50-74 lata zostały już wyczerpane. Ale wciąż można zgłaszać się do programu wspieranego przez samorząd województwa - do osób w wieku 40-49 lat.

ZADBAJ O ZDROWIE - ZRÓB BADANIE

Warto podkreślić, że badania niskodawkowym tomografem komputerowym są kluczowym elementem programu, który stanowi część Narodowej Strategii Onkologicznej. Program ten współfinansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia.

Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie i zapisz się na badanie. Pamiętaj, że wczesne wykrycie schorzeń, zwłaszcza raka płuca, może znacząco zwiększyć szanse na skuteczne leczenie. Program profilaktyczny jest inwestycją w Twoje zdrowie i jesteśmy tu, aby Ci w tym pomóc. Link do artykułu zawierającego szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w komentarzu.

Dziękujemy za zaufanie i wspólnie pracujmy na rzecz zdrowszej przyszłości naszego regionu.

#ZdrowieJestNajważniejsze

PROGRAM BEZPŁATNYCH BADAŃ NISKODAWKOWEJ TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

ZAPRASZAMY OD 5 STYCZNIA

PROGRAM DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA ZDROWIA

Program kierowany do osób:

 • w wieku 55-74 r.ż., które aktualnie palą (minimum 20 lat) lub paliły (minimalnie 20 lat) i rzuciły palenie (maksymalnie 15 lat temu);

A także do osób:

 • w wieku 50-74, które aktualnie palą (minimum 20 lat) lub paliły (minimalnie 20 lat) i rzuciły palenie (maksymalnie 15 lat temu) i u których występuje jeden z poniższych czynników ryzyka:
  • z uwagi na wykonywany zawód są / byli narażeni na spaliny silników diesla, dym ze spalania węgla kamiennego, krzemionkę, beryl, nikiel, chrom, kadm, azbest, związki arsenu, sadzę, radon lub posiadają historię zachorowania na raka płuca/ raka zależnego od palenia tytoniu lub osoby z bliskiej rodziny miały raka płuca lub chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc lub samoistne włóknienie płuc

Każde badanie jest omawiane z lekarzem specjalistą – pulmonologiem.

Zgłoszenia pod nr

 • +48 89 532 29 97
 • +48 571 606 615

w g. 7.30-14.30 od 5 stycznia 2024 roku.

 

PROGRAM „BADANIA PRZESIEWOWE W KIERUNKU WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PŁUCA”

NABÓR NA BADANIE WCIĄŻ TRWA (DO WYCZERPANIA PULI MIEJSC)

PROGRAM DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 Program kierowany do mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego w wieku 40-49 lat, którzy:

 • palili minimum 15 lat
 • byli biernymi palaczami
 • u których występuje jeden z czynników ryzyka:
  • rak płuca, chłoniak, rak głowy i szyi lub rak zależny od palenia tytoniu
  • osoby z bliskiej rodziny miały raka płuca lub inne choroby nowotworowe, chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc lub samoistne włóknienie płuc;

Każde badanie jest omawiane z lekarzem specjalistą – pulmonologiem.

Zgłoszenia pod nr

 • +48 89 532 29 97
 • +48 571 606 615

w g. 7.30-14.00 do wyczerpania puli miejsc.