KOLEJNYCH STU LAT I DUŻO ZDROWIA, TELEWIZJO!

21 listopada telewizje na całym świecie świętują! I słusznie, bo medium to jest nieodłączną częścią współczesnego świata. W dzisiejszych czasach nie sposób wyobrazić sobie życia bez telewizji towarzyszącej każdego dnia większości z nas.

Za pośrednictwem telewizji zdobywamy nowe informacje, bogacimy wiedzę oraz kształtujemy opinię na różne tematy. Jej znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy jej bardzo dużo czasu.

Telewizja buduje zaufanie widzów dając im możliwość udziału w największych krajowych i międzynarodowych wydarzeniach. To dzięki relacjom telewizyjnym miliony ludzi na świecie może uczestniczyć w królewskich koronacjach, przeżywać zmagania sportowców, oglądać dramatyczne i radosne wydarzenia, wspaniałe koncerty, a niezapomniane filmy, łączące pokolenia.

To, kto tworzy telewizję i kto ją ogląda, bardzo się zmienia. W ostatnich latach telewizja przechodzi niejedno wyzwanie, każde poważne. Wszystkie one sprowadzają się do jednego mianownika – w dobie Internetu telewizja jest nie jedynym, a jednym z wielu mediów. Nadal jednak bardzo ważnym.

My widzowie doceniamy rzetelność przekazywanych informacji, jako atrybutu wyróżniającego to medium w epoce alternatywnych źródeł informacji i fake newsów.

Zatem wykorzystując dzisiejszą okazję życzę Wam, lśniącym gwiazdom szklanych ekranów, ale i wszystkim tym, którzy pozostają w cieniu – satysfakcji i sukcesów.

Kochani dziennikarze, obyście mieli tak dużo świetnych pomysłów, co niezależności, która buduje coś, co jest największą wartością w Waszej profesji: zaufanie widzów.

Wszystkiego dobrego z okazji Światowego Dnia Telewizji, niech nam się dobrze ogląda!

Wioletta Śląska-Zyśk

Dyrektor

Warmińsko-Mazurskiego Centrum

Chorób Płuc w Olsztynie

Obraz przestawia rękę z pilotem do telewizora.