Profilaktyka ratuje życie: zapobiegaj zanim zacznie boleć

Bezpłatne badania niskodawkowym tomografem komputerowym w kierunku wykrywania raka płuca cieszą się i w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Wyczerpaliśmy pulę miejsc dla osób w wieku 40-49 lat. Jednakże, mamy dla Was dobre wieści!

Od 5 stycznia ruszają nowe zapisy dla grupy wiekowej palaczy 50-74 lat. W naszym Centrum wierzymy, że troska o zdrowie jest kluczowa, szczególnie dla tych, którzy narażeni są na dodatkowe czynniki ryzyka.

Dlatego dyrektor W-MCChP Wioletta Śląska-Zyśk apeluje:

- Pamiętajmy, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zachęcam wszystkich, aby śledzili na bieżąco naszą ofertę badań profilaktycznych i nie czekali aż „zacznie boleć”, bo wtedy bywa za późno!

To szczególnie istotne, aby objąć opieką tych, którzy mogą być bardziej narażeni na ryzyko schorzeń układu oddechowego. Dlatego już 5 stycznia rusza kolejna odsłona programu, który jest kierowany do osób:

  • w wieku 55-74 r.ż., które aktualnie palą (minimum 20 lat) lub paliły (minimalnie 20 lat) i rzuciły palenie (maksymalnie 15 lat temu);
  • w wieku 50-74, które aktualnie palą (minimum 20 lat) lub paliły (minimalnie 20 lat) i rzuciły palenie (maksymalnie 15 lat temu) i u których występuje jeden z poniższych czynników ryzyka:
    • z uwagi na wykonywany zawód są / byli narażeni na spaliny silników diesla, dym ze spalania węgla kamiennego, krzemionkę, beryl, nikiel, chrom, kadm, azbest, związki arsenu, sadzę, radon lub posiadają historię zachorowania na raka płuca/ raka zależnego od palenia tytoniu lub osoby z bliskiej rodziny miały raka płuca lub chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc lub samoistne włóknienie płuc

Każde badanie jest omawiane z lekarzem specjalistą – pulmonologiem.

Zgłoszenia pod nr tel.

  • +48 89 532 29 97
  • +48 571 606 615

w g. 7.30-14.30 od 5 stycznia 2024 roku.

🫶 Badania dla grupy 40-49 lat: dofinansowanie ze środków samorządu województwa (ZAPISY ZAKOŃCZONE).

🫶 Badania dla grupy 50-74 lata: dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia

(START ZAPISÓW OD 5 STYCZNIA 2024 r.).

Dziękujemy instytucjom wspierającym, a Państwa zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty profilaktycznej.

Pamiętajcie, zdrowie jest najważniejsze, dbajmy o nie razem!