WSPIERAMY EDUKACJĘ MŁODYCH: WODA TO ŻYCIE!

Ruszyła kolejna edycja programu „Aktywni-Błękitni”, który jest skierowany do uczniów z Warmii i Mazur. Pomysłodawcą są Wody Polskie, które najbardziej zaangażowanym placówkom przyznają certyfikat „Szkoła Przyjazna Wodzie”.

Jak dbać o zdrowie, jak zdrowo jeść, jak udzielać pierwszej pomocy, jak zachowywać się nad wodą i jak dbać o wodę – to ważne i aktualne wyzwania, na które również staraliśmy się znaleźć odpowiedź.

Dlatego wczoraj (27.11) reprezentacja naszego Centrum uczestniczyła w akcji, która w praktyce i przez doświadczenie uczy dzieci jak odpowiedzialnie korzystać z zasobów wodnych i jak zdrowo żyć.

- Woda to życie, a czysta woda to warunek zdrowia. Cieszę się, że możemy przyczynić się do wsparcia tej inicjatywy. Godna podkreślenia jest forma akcji, jest ona na tyle atrakcyjna dla dzieci, że budzi ich tak duże zainteresowanie i zaangażowanie – podkreśla Wioletta Śląska-Zyśk, Dyrektor Centrum.

W wydarzeniu WMCChP reprezentowała Iwona Mackiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa. Podczas uroczystości uczniowie uczestniczyli m.in. w interaktywnych zajęciach o tematyce ekologicznej.

- Nauka przez zabawę to najlepsza metoda edukacyjna. Młodzi ludzie mogli poznać skutki suszy, zjawisko retencji i inne ważne tematy związane z ochroną środowiska, dzieciaki wkręciły się na całego! – relacjonuje Iwona Mackiewicz.

Symboliczną cegiełką, jaką dołożyliśmy naszą do akcji były zdrowe przekąski. Aby je zdobyć uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane ze zdrowym żywieniem i bezpieczeństwem na wodzie.

Ku wspólnej radości młodzież popisała się imponującą wiedzą i nagrody zniknęły w mig! Dziękujemy i gratulujemy Wodom Polskim za wykreowanie tak wartościowej akcji edukacyjnej.

Iwona Mackiewicz, Zastępca Dyrektora ds. pielęgniarstwa rozdaje przekąski uczniom, uczestnikom akcji.