Ogłoszenie o pracę na stanowisko Księgowa/Księgowy

Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

Zatrudni w ramach umowy o pracę

Na stanowisko Księgowa/Księgowy

Wymagania kwalifikacyjne

Wykształcenie

Studia wyższe  – rachunkowość, ekonomia lub finanse.

Doświadczenie

Staż pracy min 5 lat na stanowisku samodzielnego księgowego.

Zadania

Do zadań pracownika będzie należało m.in.:

a)    Dekretacja, księgowanie i rozliczanie dokumentów księgowych,

b)    Kontrola, opisywanie i sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym, sporządzanie przelewów,

c)    Bieżące monitorowanie, analiza i uzgadnianie kont księgowych i rozrachunkowych,

d)    Ewidencja środków trwałych i przedmiotów o niskiej wartości oraz sporządzanie rocznego planu amortyzacji i naliczanie amortyzacji miesięcznej,

e)    Prowadzenie ewidencji księgowej działalności inwestycyjnej,

f)     Rozliczanie kosztów i uzgadnianie sald kont kosztowych,

g)    Prowadzenie ewidencji i rozliczeń magazynów,

h)    Sporządzanie deklaracji podatkowych z zakresu podatku CIT, VAT, podatków i opłat lokalnych, opłat skarbowych oraz dokonywanie rozliczeń z nimi związanych,

i)      Analiza księgowa i analiza kosztów we współpracy z Sekcją analiz i rozliczeń

j)      Opracowywanie sprawozdań finansowych z zakresu prowadzonej ewidencji księgowej i sprawozdań do Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Zdrowia,

k)    Przygotowywanie i wysyłanie danych zgodnie z wymogami AOTMiT.

Dokumenty aplikacyjne, które należy złożyć:

  • CV
  • List motywacyjny
  • Oświadczenie kandydata dotyczące możliwości przetwarzania danych osobowych przez pracodawcę do celów rekrutacji
  • dokumenty potwierdzające kwalifikacje,

Więcej informacji dotyczących stanowiska i zadań udziela Zastępca dyrektora ds. ekonomicznych tel. 89 532 29 08, Kadry  tel. 89 532 29 09

Olsztyn, dn. 16.11.2022r.