OŚRODEK ZABURZEŃ ODDYCHANIA PODCZAS SNU

Kontakt:

Gabinet lekarski 89 621-49-50

Pokój badań 89 621-49-52

 

Wymagane jest skierowanie do poradni diagnostyki i leczenia bezdechu sennego.

W Ośrodku wykonujemy diagnostykę bezdechu sennego przy pomocy aparatu do polismonografii. Ośrodek dysponuje czterema aparatami (na czterech stanowiskach) do badań polisomnograficznych. Sale pacjentów diagnozowanych w kierunku OBS wyposażone są w technologię TIK, która umożliwia bieżące monitorowanie diagnozowanie pacjentów  z punktu pielęgniarskiego. Daje również możliwość komunikacji głosowej z pacjentem.

Leczenie prowadzone jest aparatem CPAP, czyli stałym dodatnim ciśnieniem jest to tzw. proteza powietrzna. Pacjenci pozostają pod stałą opieką  Ośrodka.

Pacjenta zgłasza się na badanie w godzinach wieczornych, zostaje mu podłączony aparat CPAP i podczas nocy odbywa się rejestracja snu. Z zapisu badani wynika m.in. czy wystąpiło chrapanie; aktywność klatki piersiowej, brzucha kończyn dolnych; ilość bezdechów i spłyceń oddychania. Podczas badania wykonywane jest również pomiar akcji serca, saturacji krwi i EEG w celu określenia fazy snu. Na postawie powyższych zapisów lekarz może stwierdzić liczbę bezdechów i spłyconych oddechów na godzinę snu (wskaźnik AHI) i rozpoznać chorobę.

Po zdiagnozowaniu choroby pacjent jest umawiany na kolejną hospitalizację, aby rozpocząć proces leczenia.

Godziny pracy i rejestracja w poradni:

  • poniedziałek 10:00 - 13:00
  • czwartek 10:00 - 11:00 oraz 12:00 - 14:00                              

  

Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (Polisomnografia - jak sie przygotować do badania.docx)Polisomnografia - jak sie przygotować do badania.docx13 kB2021-02-18